TE Connectivity / DEUTSCH YHDP24-24-23PEL024
RoHS Compliant NOT SPECIFIED NOT SPECIFIED CIRCULAR CONNECTOR Connector CIRCULAR CONNECTOR
IHS
Datasheet6 páginashá 1 anos
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+21.95%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity / DEUTSCH YHDP24-24-23PEL024 fornecidas pelos seus distribuidores.
Circular Housing Receptacle 23 Position Pin Contact Cable Mount
RCPT, SIZE 24, HDP, -L024 | TE Connectivity YHDP24-24-23PEL024
Circular Connector, 23 Contact(s), Male
REC, 23P, BLK, E, WTHD, 16, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 12 V 24 V Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Deutsch Hdp20 Housing | 48 V Housing for Male Terminals | Part Number: HDP24-24-23PE-L024 | Internal Number: YHDP24-24-23PEL024 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH