TE Connectivity / DEUTSCH DRC12-70PB
Combination Line Connector, 70 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity / DEUTSCH DRC12-70PB.
IHS
Datasheet6 páginashá 1 anos
Datasheet6 páginashá 1 anos
TE Connectivity
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+33.57%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Circular Connector, MIL-DTL-38999 Series III, DS38999/26 Series, Straight Plug, 55 Contacts
Amphenol AerospaceD38999/24WE35PN
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
MIL Series Connector, 66 Contact(s), Aluminium Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
MIL Series Connector, 66 Contact(s), Aluminium Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Descrições
Descrições de TE Connectivity / DEUTSCH DRC12-70PB fornecidas pelos seus distribuidores.
DRC Series 70 Position 5.49 mm Pitch 5 Row Receptacle Housing Connector
CONNECTOR RECEPTACLE, 70-POSITION, MALE PIN, 20-14AWG, BLACK, DRC SERIES
DRC12-70PB, TE Connectivity / Deutsch Automotive
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 28SSOP
AUTOMOTIVE CONNECTOR HOUSINGS COMPONENTS;
CONNECTOR DEUTSCH 70 PIN KEY B FLANGE
REC, 70P, BLK, N, FLANGE, B Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Connector System: Wire-to-Wire Number of Positions: 70 Housing for Male Terminals 1.59 mm .063" Wire-to-Wire | Ampseal Header | TE Connectivity