TDK SLF7045T-681MR20-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz Ferrite 270mA 1.776Ohm DCR Blister T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK SLF7045T-681MR20-PF.
TDK
Datasheet5 páginas6 anos atrás
Farnell
Newark
Future Electronics
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+885%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Introduction Date2004-09-20
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz Ferrite 500mA 2.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.4A 1.6Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T681MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 420mA 1.89Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 1.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH/2720uH 20% 100KHz Ferrite 0.7A/0.35A 1.212Ohm/4.635Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 0.64A 1.4Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de TDK SLF7045T-681MR20-PF fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 680uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
INDUCTOR, POWER LINE, 680UH, 0.27A; Inductance:680µH; RMS Current (Irms):270mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):200mA; Product Range:SLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:1.48ohm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SHIELDED, 680UH, 20%; Product Range:TDK - SLF7045 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:680µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:1.48ohm; DC Current Rating:200mA; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)