TDK SLF12555T-100M3R4-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4.3A 25.8mOhm DCR Blister T/R
EOL
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK SLF12555T-100M3R4-PF.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
TDK
Newark
JRH Electronics
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+7.60%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-30
LTD Date2024-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 5A 0.021Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4.8A 0.02424Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4.8A 24.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 5.4A 18.7mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 5.5A 0.02Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de TDK SLF12555T-100M3R4-PF fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Inductor (SMD), 10 uH, ± 20%, 4.3 A, Shielded, 3.4 A, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
Inductor, Shielded, 10Uh, 30% Rohs Compliant: Yes |Tdk SLF12555T-100M3R4-PF
INDUCTOR, 10UH, 30%, SHIELDED; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 4.3A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 3.4A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6.5mm; DC Resistance Max: 0.
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 30%; Product Range:TDK - SLF12555 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0215ohm; DC Current Rating:3.4A; Q Test Frequency:1kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)