TDK NLC565050T-271K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 155mA 4.2Ohm DCR 2220 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK NLC565050T-271K-PF.
IHS
Newark
LTB Date2016-12-22
LTD Date2017-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.77A 0.68Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 900mA RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.1A 11Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLHL08TB271K
Ind Power 270uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 510mA RDL Ammo Pack
TAIYO YUDENLHL10TB271K
Ind Power 270uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 700mA Radial Ammo Pack
Descrições
Descrições de TDK NLC565050T-271K-PF fornecidas pelos seus distribuidores.
FIXED IND 270UH 155MA 4.2OHM SMD
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, SMD, 2220
SMD / SMT Inductors (Coils), L=270μH, L x W x T :
WIREWOUND INDUCTOR, 270UH, 0.155A, 2220; Inductance:270µH; DC Resistance Max:4.2ohm; Self Resonant Frequency:3.6MHz; DC Current Rating:155mA; Inductor Case / Package:2220 [5650 Metric]; Product Range:NLC Series; Core Material:Ferrite