TDK NLC453232T-6R8K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 600mA 350mOhm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK NLC453232T-6R8K-PF.
TDK
Datasheet7 páginas5 anos atrás
IHS
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor, ferrite,6.8Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0608-6R8KL
Inductor RF Wirewound 6.8uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.48A 1.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Chip Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.285A 1.2Ohm DCR 1812 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor 285mA 1812 T/R
Wurth Elektronik744766906
1.06MHz 42MHz 1.025A 30@1.06MHz 6.8¦ÌH 290m¦¸ ¡À10% 1812 , 4.5mm*3.2mm*3.4mm
Descrições
Descrições de TDK NLC453232T-6R8K-PF fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Inductor 1812 6.8µH ±10% 600mA 4.50 x 3.20mm 3.20mm 350mΩ 28MHz 10@7.96MHz
INDUCTOR, POWER LINE, 6.8UH, 1812; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 10%;
NLC Series 1812 6.8 uH ±10 % 600 mA 0.35 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
INDUCTOR, POWER LINE, 6.8UH, 1812; Inductance: 6.8µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Current Rating: 600mA; DC Current Max: 600mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 10; Resistance: 0.35ohm; Resonant Freque