TDK NLC453232T-180K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 800mOhm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK NLC453232T-180K-PF.
IHS
Newark
Factory Futures
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Ind Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 480mA RDL Bag
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 18uH 10% 1MHz 0.48A 0.56Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Wirewound 18uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.32A 2.9Ohm DCR 1210 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 110mA 1210 T/R
TAIYO YUDENLHL08TB180K
Inductor Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 1.9A 0.06Ohm DCR RDL Ammo
Inductor Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 2.3A 0.065Ohm DCR RDL Bag
Descrições
Descrições de TDK NLC453232T-180K-PF fornecidas pelos seus distribuidores.
Wirewound Inductor, 18 uH, 800 Milliohm, ± 10%, 19 MHz, 400 mA, 1812 [4532 Metric]
INDUCTOR, POWER LINE, 18UH, 1812; Inductance: 18µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Current Rating: 400mA; DC Current Max: 400mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 10; Resistance: 0.8ohm; Resonant Frequency
NLC Series 1812 18 uH ±10 % 400 mA 0.8 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813