TDK B72210S2421K101
Metal 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.12kV 25A 12mm 10%
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK B72210S2421K101.
TDK
Datasheet35 páginas8 anos atrás
Newark
element14 APAC
Farnell
_legacy Avnet
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=510Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
TVS Varistor, 320 V, 420 V, B722 AdvanceD, 840 V, Disc 12mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV10E320P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 3500A, disc 10mm, RoHS
LittelfuseV10E420P
Epcos B72210S0461K101 460V 50J 10mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
LittelfuseV510LA10P
LA Series 675 VDC 510 V RMS 1350 V Clamp 2500 A 100 pF Radial Lead Varistor
Descrições
Descrições de TDK B72210S2421K101 fornecidas pelos seus distribuidores.
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=420Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
680V 3.5KA 1 612V 748V 560V 420V 67J 165pF@1kHz 25mm*15mm
Var MOV 420VAC/560VDC 3500A 680V Thru-Hole Radial Bulk
TVS Varistor, 420 VAC, 560 VDC, B722 AdvanceD, 1.12 kV, Disc, Radial Leaded, 10 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 67J, Through Hole Mount
Varistor, 1.12Kv, 10Mm Disc; Voltage Rating Vac:420V; Voltage Rating Vdc:560V; Product Range:B722 Advanced Series; Clamping Voltage Vc Max:1.12Kv; Varistor Case Style:Disc 10Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2.5Ka Rohs Compliant: Yes |Epcos B72210S2421K101.
VARISTOR, 1.12kV, 10mm DISC; Peak Surge Current @ 8/20µS:2.5kA; Varistor Case:Disc 10mm; Clamping Voltage Vc Max:1.12kV; Peak Energy (10/1000uS):45J; Voltage Rating VDC:560V; Voltage Rating VAC:420V; Operating Temperature Min:-40°C