TDK B57236S160M
Epcos 16Ohms 2100mW Protection NTC Thermistor; 70s; 11.5 (Dia.) x 6 x 16mm
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK B57236S160M.
IHS
Datasheet0 páginashá 0 anos
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
DigiKey
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Thermistor, Icl Ntc, 16 Ohm, 13Mm Disc Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B57211P0160M351
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Thermistor PTC 16Ohm 25% 2-Pin 4032 Blister T/R
Thermistor, ICL NTC, 15 Ohm, 15 mm, 3 A, B57234S0
Descrições
Descrições de TDK B57236S160M fornecidas pelos seus distribuidores.
Thermistor NTC 16 Ohm 20% 2-Pin Radial 2965K Bulk Automotive
B57236S Series 16 Ohm 2.9 A 2965 K NTC Thermistors for Inrush Current Limiting
Thermistor Resistance technical notation: 16R Temperature range: -55 ... 170 °C Thermal time constant: 70 s (in air) IEC-climate category: 55/170/56 Pitch: 5 mm Rated temperature: 25 °C Resistance @ 25°C: 16 Ohm W 25/100 value: 2965 K