TAIYO YUDEN LP08202R7335
LP Series 2.7 V 3.3 F Ø8x20 mm LS=3.5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TAIYO YUDEN LP08202R7335.
IHS
Datasheet2 páginas4 anos atrás
Master Electronics
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-73.98%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2018-09-18
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de TAIYO YUDEN LP08202R7335 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Supercap 3.3F 2.7V 20% (8 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 0.075 Ohm 70C
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 3.3F 2.7V
Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor, 2.7V, 3.3F, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3e+06uF, Through Hole Mount
3.3F 2.7V ¡À20% 2.7V 75m¦¸@ 1kHz 8mm*22mm
Double Layer Capacitor, 3.3F, 20%, Rad; Capacitance:3.3F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:3.5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Can; Esr:0.075Ohm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP08202R7335