STMicroelectronics STM32G030K6T6TR
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 64MHz, CMOS, PQFP32
Production
Página do fabricante
Tendência de 3 meses:
-55.52%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2019-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de STMicroelectronics STM32G030K6T6TR fornecidas pelos seus distribuidores.
ARM MCU, 32-bit, ARM Cortex-M0+, 64 MHz, 32 KB, 8 KB, 32 Pins, LQFP
MCU 32-bit ARM Cortex M0+ RISC 32KB Flash 2.5V/3.3V 32-Pin LQFP T/R
Arm Mcu, 32Bit, 64Mhz, Lqfp-32 Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STM32G030K6T6TR
ARM-MSeries 64MHz LQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP / ARM® Cortex®-M0+ series Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 64MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7)
Mainstream Value-Line Arm Cortex-M0+ MCU with 32 Kbytes of of Flash memory memory, 8 Kbytes RAM, 64 MHz CPU, 2x USART, timers, ADC, comm. I/F, 2-3.6V