STMicroelectronics LED6001TR
LED6001 Series 36 V 1 MHz PWM-Dimmable Single Channel LED Driver - HTSSOP-16
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para STMicroelectronics LED6001TR.
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet26 páginas13 anos atrás
Future Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+39.84%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Diodes Inc.ZXLD1370EST16TC
1MHz PWM Step-down,boost converter 1 DC-DCController 6V~60V TSSOP-16-EP LED Drivers ROHS
Texas InstrumentsLM3421MH/NOPB
LED DRIVER, BUCK-BOOST/FLYBACK TSSOP16;; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Texas InstrumentsLM3421Q1MH/NOPB
Automotive N-channel constant current LED controller with series DIM FET driver 16-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsLM3406MH/NOPB
42-V 1.5-A constant current buck LED driver 14-HTSSOP -40 to 125
Diodes Inc.ZXLD1374EST20TC
1MHz PWM 1 DC-DCVoltage Stabilizer 1.5A 8V~60V TSSOP-20-EP LED Drivers ROHS