Sensata DP4RSA60D20B
RoHS Compliant Active Contactor Screw Solid State Relay Contactor 14mOhm 80C 3PST SPST 73.5mm
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata DP4RSA60D20B.
IHS
Datasheet7 páginas14 anos atrás
Sager Electronics
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-06-14
Peças relacionadas
Sensata /CrydomDP4R60D20
Ssr Reversing Contactor, Panel Mount, 48Vdc/20A, |Sensata/crydom DP4R60D20
Sensata /CrydomDP4R60E20
CONTACTOR SOLID STATE REVERSING DIN RAIL PANEL MNT SCREW 20A 13-32 VDC DP SERIES
SensataDP4R60D20B
Relay SSR 20mA 15V DC-IN 20A 48V DC-OUT 8-Pin
Descrições
Descrições de Sensata DP4RSA60D20B fornecidas pelos seus distribuidores.
Relay SSR 1mA 15V DC-IN 20A 48V DC-OUT 8-Pin
SOLID STATE CONTACTOR DC REVERSING; Control Voltage Range:4.5VDC to 15VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 48VDC; Load Current:20A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2.5kV
CONTACTORS, SS/B 48V 20A 15VDC CTL; Supply Current:20mA; Supply Voltage:15V DC; Operating Voltage:48V; Load Current Inductive:13A; Load Current Resistive:20A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:Panel; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C