Sensata CN240A24
Solid State Relay Through Hole PCB Mount, Zero Crossing, 2 A, 30 V dc
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata CN240A24.
JRH Electronics
Datasheet6 páginas8 anos atrás
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-11.71%
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-05-05
Peças relacionadas
Sensata /CrydomCN240A05
Relay SSR 15mA 12V DC-IN 2A 240V AC-OUT 4-Pin Mini-SIL
Solid State Relay |Omron Industrial Automation G3MC-202P-VD DC5
Relay SSR 28.8V DC-IN 2A 264V AC-OUT 4-Pin SIP
RELAY, SSR, CUR-RTG 2A, CTRL-V 12DC, VOL-RTG 100-240AC, PCB MNT, SOLDER, 4 PIN
SensataASO242
Relay Solid State 15mA 10 Volt DC Input 2 (RMS)A 280 (RMS) Volt AC Output 4-Pin Mini-SIP
SensataASO242R
ASO Series 2 A 24 to 280 V Random Turn On AC Control Solid State Relay - SIP-4
Descrições
Descrições de Sensata CN240A24 fornecidas pelos seus distribuidores.
Relay SSR 6mA 30V DC-IN 2A 240V AC-OUT 4-Pin Mini-SIL
Solid State Relays - PCB Mount 240VAC/2A, 24VDC in 6mm SIP SSR
SSR, SIP, 240VAC/2A, 24VDC INPUT; Control Voltage Type:DC; Input Voltage:24V AC to 280V AC; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:2A; Load Voltage Range:15V DC to 30V DC; Switching Mode:Zero Crossing; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Contact Configuration:N/O; Current Rating:6mA; Input Voltage:24V; Terminal Type:Cage Clamp
Manufacturer Crydom Part No: CN240A24 RoHS: Unknown Output Type: AC I/O Isolation Voltage: 2500 V Family: CN240 Input Type: DC Supplier_Package: Mini SIL Packaging: N/A Input Voltage: 15 - 30 V Maximum Output Current: 2 A Circuit Arrangement: N/A