Sensata CKRD2410-10
Solid State Relays - Industrial Mount DIN SSR 280VAC/10A , 4.5-32VDC In, RN
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata CKRD2410-10.
IHS
Datasheet5 páginas10 anos atrás
Sager Electronics
Electro Sonic
Mouser
Master Electronics
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2001-02-02
Peças relacionadas
Sensata /CrydomD2410
Relay SSR 20mA 32 Volt DC-IN 10A 280 Volt AC Output 4-Pin
SensataCKRD2410
CRYDOM CKRD2410 Solid State Relay, SPST-NO, 10 A, DIN Rail, Cage Clamp, 24 Vrms, 280 Vrms
SensataCL240D10RC
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP20 SSR 280VAC/ 10A 3-32VDC RN
Descrições
Descrições de Sensata CKRD2410-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
Ic,Normally-Open Panel-Mount Solid-State Relay,1-Channel,M:Hl066hd4.3
Relay SSR 12mA 32V DC-IN 10A 280V AC-OUT 4-Pin
Ratings from 10A to 30A @ 280 VAC - Slim 22.5mm (width) package - SCR output for heavy industrial loads - LED input status indicator - AC or DC control - Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output