Sensata /Crydom SPF240D25R
SPF Series 25 A 12 to 280 V DC Output Solid State PCB Relay Through Hole -SIP-4
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata /Crydom SPF240D25R.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet5 páginas9 anos atrás
Datasheet5 páginas14 anos atrás
Datasheet5 páginas10 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
Farnell
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2002-04-24
Peças relacionadas
SensataPF240D25R
PF Series 25 A 280 V Random DC Control Solid State Relay Through Hole - SIP-4
SensataPF240D25
PF Series 25 A 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Through Hole -SIP-4
SensataPFE240D25
Solid State Relay (SSR) SPST-NO (1 Form A) 12V-280V Load 25A 15-32VDC SIP-4
Schneider Electric6225AXXSZS-DC3
Solid State Relay Industrial Mount 6000 SSR SCR SPST-NO 25A
MagnecraftW6225DTX-4
Relay SSR 2mA 32V DC-IN 25A 280V AC-OUT 6-Pin
Schneider ElectricW6225DTX-1
Descrições
Descrições de Sensata /Crydom SPF240D25R fornecidas pelos seus distribuidores.
Relay SSR 15mA 15V DC-IN 25A 280V AC-OUT 4-Pin SIP
System monitoring solid-state relay - Ratings from 25A to 90A @ 96-530 VAC - DC control - LED status indicators - Alarm output signal - Inverting or non-inverting input - Normally open or normally closed alarm output
SSR, SIP, 240VAC/10A, 4-15VDC, RN; Load Current:25A; Switching Mode:Random Turn On; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:DC; Input Voltage:3V DC to 15V DC; Load Voltage Range:12V AC to 280V AC