Sensata /Crydom HDC200D160
Solid State Relay Quick Connect Panel Mount DC 160 A 32 V DC, Hdc Series
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata /Crydom HDC200D160.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet7 páginas9 anos atrás
Datasheet7 páginas12 anos atrás
Datasheet6 páginas13 anos atrás
Farnell
Electro Sonic
TME
Newark
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2016-09-13
Peças relacionadas
SensataHDC200A160
Relay SSR 33mA 140V AC-IN 160A 150V DC-OUT 4-Pin
Sensata /CrydomHDC200A160H
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR 150VDC/160A 9 0-280VAC w/pad
SensataHDC100D160
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR 72VDC/160A 4-32VDC
Teledyne RelaysSH48D125
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 125A 510V AC-OUT 4-Pin
Teledyne RelaysSH48A125
High Industrial Performance Solid-State Relay 10A 265VDC/VAC AC/DC-IN 125A 510VAC AC-OUT
Teledyne RelaysSH48R125
High Industrial Performance Solid-State Relay 13A 32VDC DC-IN 125A 510VAC AC-OUT
Descrições
Descrições de Sensata /Crydom HDC200D160 fornecidas pelos seus distribuidores.
Solid State Relay 45mA 32V DC-IN 160A 150V DC-OUT 4-Pin
CONTACTOR, SSR, PANEL MOUNT, 160A; Control Voltage Range:4.5V DC to 32V DC; Operating Voltage Min:7V DC; Operating Voltage Max:150V DC; Contact Configuration:-; Load Current:120A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Operating Voltage Range:7V DC to 150V DC