Sensata /Crydom DC100D20
Spst-no Solid State Relay Screw Smnt, Instantaneous Mosfet, 20 A, 32 V DC
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata /Crydom DC100D20.
TME
Datasheet8 páginas5 anos atrás
Datasheet8 páginas11 anos atrás
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Master Electronics
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-08-29
Peças relacionadas
SensataDC100D20C
SensataCMX60D20
SPST Solid State Relay Through Hole PCBMount, DC MOSFET, 20 A, 10 V dc
Sensata /CrydomCMXE60D20
Relay SSR 12mA 28V DC-IN 20A 60V DC-OUT 4-Pin SIP
Relay Solid State 7mA 32 Volt DC Input 20 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Relay SSR 132V AC-IN 20A 264V AC-OUT 4-Pin
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 20A; CTRL-V 200-240AC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Descrições
Descrições de Sensata /Crydom DC100D20 fornecidas pelos seus distribuidores.
Solid State Relays - Industrial Mount SSR DC OUTPUT 72VDC/20A 4-32VDC
Relay SSR 12mA 32V DC-IN 20A 72V DC-OUT 4-Pin
PowerPlus DC Series 20A 4 ~ 32VDC SPST-NO 1 Form A Solid State Relay
SSR, 20A, 100VDC; Control Voltage Range:4V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:7V DC to 72V DC; Contact Configuration:-; Load Current:20A; Switching Mode:-; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2500V rms; Surge Current:91A
Solid State Relay, 20A, 4-32Vdc, Panel; Contact Configuration:-; Load Current:20A; Operating Voltage Max:100Vdc; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:-; Operating Voltage Min:1Vdc Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom DC100D20