Sensata /Crydom D53TP50C
Relay SSR 35mA 32V DC-IN 50A 530V AC-OUT 8-Pin
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Sensata /Crydom D53TP50C.
Electro Sonic
Datasheet5 páginas13 anos atrás
Datasheet5 páginas14 anos atrás
Datasheet5 páginas16 anos atrás
TME
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Peças relacionadas
Sensata /CrydomD53TP50D-10
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 3P-SSR 530 VAC/50A,3-32VDC,RN
Sensata /CrydomA53TP50D-10
Relay SSR 10mA 280V AC-IN 50A 530V AC-OUT 8-Pin
Sensata /CrydomA53TP50D
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 AC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 90V 22mm 0.01A
Descrições
Descrições de Sensata /Crydom D53TP50C fornecidas pelos seus distribuidores.
SOLID STATE RELAY SCREW PANEL MOUNT, ZERO CROSSING SCR, 50 A RMS, 32 V DC
Solid State Relay, 3 Phase, Saddle Clamp, Screw, Panel, SCR
SSR RELAY 3-PHASE PANEL MOUN T IP20 530VAC/50A 4-32VDC I
Solid State Contactor, 4-32Vdc, Panel; Load Current:50A; Operating Voltage Max:530Vrms; Control Voltage Max:32Vdc; Switching Mode:Zero Crossing; Contactor Mounting:Panel; Contactor Terminals:Screw; Operating Voltage Min:48Vrms Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom D53TP50C
Manufacturer Crydom Part No: D53TP50C RoHS: Unknown Output Type: AC I/O Isolation Voltage: 4000(RMS) V Family: D53TP50C Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 4 - 32 V Maximum Output Current: 50(RMS) A Circuit Arrangeme