TE Connectivity FN9222B-6-06
Power Entry Module, Medical, Male, Rear, Solder, 3, 250VAC, 6A, Fn 9222 Series
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity FN9222B-6-06.
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+78.34%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityFN9222-6-07
Mains Power Connector, 20A, 250VAC, Male, Screw Terminal
TE ConnectivityFN9222-6-06
IEC inlet filter C14, 50 to 400 Hz, 6 A, 250 VAC, 780 µH, faston plug 6.3 mm, FN9222-6-06
Power Entry Receptacle Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount Flange 1A
Schurter5120.1004.0
Mains Power Connector, 6A, 250VAC, Male, Quick Connect Terminal
Descrições
Descrições de TE Connectivity FN9222B-6-06 fornecidas pelos seus distribuidores.
FILTER, INLET, MEDICAL, 6A, 250VAC; Capacitance:0.1uF; Voltage Rating:250VAC; Filter Type:IEC, Mains; Current Rating:6A; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:780uH; Leakage Current Max:2uA; Product Range:-; SVH
IEC Inlet Filter; Filter Type:Medical; Current Rating:6A; Voltage Rating:250VAC; Leakage Current Max:2µA; Capacitance:100nF; Inductance Min:780µH; Capacitance X:100nF; Capacitance Y:2.2nF; Current Rating:6A; Inductance:0.78mH ;RoHS Compliant: Yes
FN9222B-6-06 Current Rating (Max): 6 A Filtering Requirements: Filtered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 µA Fn9222 / Fn9222E Iec Inlet Filters – Compact Emc Solutions With Optional Earth Line Choke | 6 A Filtered 0 µA FASTON | Part Number: FN9222B-6-06 | Internal Number: 803753-SF | FN9222B-6-06 Current Rating (Max): 6 A Filtering Requirements: Filtered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 µA Fn9222 / Fn9222E Iec Inlet Filters – Compact Emc Solutions With Optional Earth Line Choke | 6 A Filtered 0 µA FASTON | Part# FN9222B-6-06 | Schaffner