TE Connectivity FN9222-15-06
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 15A ST 1 Port
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity FN9222-15-06.
IHS
Datasheet7 páginashá 0 anos
element14 APAC
Newark
Farnell
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+226%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2025-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Qualtek744W-00/04
3 Position 250 V Receptacle Male Pins Panel Mount Connector
Schurter4798.9200
Mains Power Connector, 16/20A, 250VAC, Male, Screw Terminal, Socket
Schurter4793.4000
Mains Power Connector, 20A, 250VAC, Male, Quick Connect Terminal
BulginPX0596/63
Mains Power Connector, 16/20A, 250Vac, Male, Solder Terminal, Plug
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C20 Panel Mount
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C20 Panel Mount, Snap-In
Descrições
Descrições de TE Connectivity FN9222-15-06 fornecidas pelos seus distribuidores.
AC Power Entry Modules 15A COMPACT HIGH-PERFORMANCE
IEC INLET FILTER, SINGLE PHASE, 15 A, FAST-ON, NO RESISTOR, FN 9222 SERIES
FN9222-15-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Filter, Emi, 15A, 250Vac, Qc; Capacitance:0.1Μf; Voltage Rating:250Vac; Filter Type:Emi, Rfi; Current Rating:15A; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:75Μh; Leakage Current Max:373Μa; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN9222-15-06
FN9222-15-06 Current Rating (Max): 15 A Filtering Requirements: Filtered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 180 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 310 µA Fn9222 / Fn9222E Iec Inlet Filters – Compact Emc Solutions With Optional Earth Line Choke | 15 A Filtered 180 µA FASTON | Part Number: FN9222-15-06 | Internal Number: 803788-SF | FN9222-15-06 Current Rating (Max): 15 A Filtering Requirements: Filtered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 180 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 310 µA Fn9222 / Fn9222E Iec Inlet Filters – Compact Emc Solutions With Optional Earth Line Choke | 15 A Filtered 180 µA FASTON | Part# FN9222-15-06 | Schaffner