TE Connectivity FN2200B-250-99
Power Line Filter 250A 1200VDC Quick Connect Flange Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity FN2200B-250-99.
Newark
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+300%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity FN2200B-250-99 fornecidas pelos seus distribuidores.
DC EMC/EMI Filter For Photovoltaic Inverters 250 Amp No GROUNG Capacitors | Schaffner FN2200B-250-99
Power Line Filters 1200V 250A MEDICAL DC FILTER
FN2200B-250-99, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FLTR 1200VDC 250A CHASS MNT
LINE FILTER 1.2KVDC 250A CHASS
POWER LINE FILTER, EMI/RFI, 250A, 1.2KV; Current Rating: 250A; Voltage Rating: 1.2kV; Filter Type: EMI, RFI; Filter Terminals: Quick Connect; Inductance Min: -; Capacitance: -; Leakage Current Max: -; Product Range: FN 2200; SVH
FN2200B-250-99 Current Rating: 250 A Operating Voltage: 1200 VDC Input Termination Type: Busbar Output Termination Type: Busbar High-Performance Emc/rfi Filter For Pv Inverters & Up To 2300 A | 250 A 1200 VDC Busbar | Part Number: FN2200B-250-99 | Internal Number: 803517-SF | TE Connectivity | Schaffner