Samtec SQT-115-01-L-Q-060
PCB Receptacle, Board-to-Board, Wire-to-Board, 2 mm, 4 Rows, 60 Contacts, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Samtec SQT-115-01-L-Q-060.
Newark
Datasheet1 páginas8 anos atrás
Samtec
Master Electronics
Peças relacionadas
Board to Board & Mezzanine Connectors 2.00 mm FleXYZ High-Density Socket Strip
Headers & Wire Housings Cost Effective Rugged PCB Sockets, 2.00mm pitch
TE Connectivity1734037-6
Telecom and Datacom Connector, 60 Contact(s), Female, Right Angle, Solder Terminal, Receptacle
Flexyz Flexible-Height Socket Strip Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. ESQT-120-03-F-T-375
TE Connectivity1734037-7
Telecom and Datacom Connector, 68 Contact(s), Female, Right Angle, Solder Terminal, Receptacle
Board Connector, 48 Contact(s), 4 Row(s), Female, Right Angle, Solder Terminal, Receptacle
Descrições
Descrições de Samtec SQT-115-01-L-Q-060 fornecidas pelos seus distribuidores.
"Cost Effective Rugged PCB Sockets
Push-Pull,Receptacle 2mm 4 60pin 5.1A 250nm
SAMTEC, INC SQT-115-01-L-Q-060
CONN RCPT 60POS 0.079 GOLD PCB