Samtec FFSD-05-D-02.50-01-N
".050"" Low Profile Tiger Eye™ IDC Ribbon Cable Assembly"
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Samtec FFSD-05-D-02.50-01-N.
Samtec
Datasheet1 páginas8 anos atrás
Newark
Sager Electronics
TME
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+76.04%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Peças relacionadas
Ribbon Cable, IDC Receptacle to Free End, 10 Positions, 6 ", 152 mm, 1.27 mm"
Ribbon Cable, IDC Plug to IDC Receptacle, 10 Positions, 6 ", 152.4 mm, 1.27 mm, FFMD Series"
Ribbon Cables / IDC Cables .050 Tiger Eye IDC Ribbon Cable Assemblies, Terminal/Socket
Descrições
Descrições de Samtec FFSD-05-D-02.50-01-N fornecidas pelos seus distribuidores.
Cable Assembly 0.06m 30AWG 1.27mm 10 to 10 POS IDC Connector to IDC Connector F-F TIGER EYE™ Bulk
Ribbon Cable, 10 Positions, 2.5 ", 64 mm, 1.27 mm"
SAMTEC FFSD-05-D-02.50-01-N Ribbon Cable, IDC Receptacle, IDC Receptacle, 10 Ways, 2.5 ", 63.5 mm, 1.27 mm
Cable Assembly, 10 Conductor(s), 30AWG, Flat Cable
CA FLAT 0.06M 30AWG 10 POS IDC CONN TO 10 POS IDC CONN F-F
CABLE ASSY, IDC RCPT-RCPT, 10P, 63.5MM; Connector to Connector: IDC Receptacle to IDC Receptacle; No. of Positions: 10Ways; Cable Length - Imperial: 2.5"; Cable Length - Metric: 63.5mm; Connector Pitch: 1.27mm; Cable Pitch: 0.
Tiger Eye Flat IDC Socket 1.27mm