Samsung Electro-Mechanics RCS1005J151CS
63mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤5% 150惟 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 páginas6 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descrições
Descrições de Samsung Electro-Mechanics RCS1005J151CS fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 150ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
150Ω, ±5 %, Chip Resistor, 1/16W(0.0625W), 0402/1005 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RESISTOR, 0402, 150OHM, 0.0625W, 1/16W, 100PPM, 5%, ANTI-S