Samsung Electro-Mechanics CL31B474KBHNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470nF, Surface Mount, 1206 inch
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Newark
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+84.98%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
C Series 1206 0.47 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1206C474K3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.47uF 10% X7R 16V 1206 Paper T/R
25V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 470nF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
25V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KAFNNNE
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KBFNNNE
50V 470nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KBFNNNG
Descrições
Descrições de Samsung Electro-Mechanics CL31B474KBHNNNE fornecidas pelos seus distribuidores.
Samsung Electro-Mechanics
CL31 Series 0.47 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Chip Capacitor, 1206(3216), X7R, 0.47uF, +/-10%, 50V, Standa
Ceramic capacitor SMD; 1206; 0.47uF; 50V; X7R; 10%
Capacitor, MLCC, 0.47UF, 50V, 1206, X7R;
CAP, MLCC, 100UF, 10VDC, X5R, 1210; Capacitance:100µF; Voltage(DC):10V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:CL Series; Qualification:- RoHS Compliant: Yes