Renesas X60003CIG3Z-50T1
Precision 5.0V SOT-23 FGA™ Voltage Reference
Obsolete
Preço e estoque
Documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Renesas X60003CIG3Z-50T1.
IHS
Datasheet17 páginas19 anos atrás
Datasheet16 páginas19 anos atrás
Integrated Device Technology
element14 APAC
Newark
DigiKey
Modelos CAD
Informações de modelos
Fornecido porRenesas
Data de lançamentoAug 13, 2025
Compatível com IPCIPC-7351B
Revisão do guia de estiloVersão 1.0 - Nov 1, 2024
Fonte de fichas técnicasVersão 5.00 - Sep 1, 2015
Verificação
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2024-08-16
LTD Date2025-02-16
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Peças relacionadas
Texas InstrumentsREF3140AIDBZT
VOLTAGE REF, SERIES, 4.096V, SOT-23-3; V; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Texas InstrumentsREF3140AIDBZTG4
4-V, 20-ppm/°C max, 100-µA, 3-pin SOT-23 series voltage reference 3-SOT-23 -40 to 125
ISL21080 Series 4.096 V 0.2% 300nA NanoPower Voltage Reference - SOT-23-3
Texas InstrumentsREF3112AIDBZT
1.25-V, 20-ppm/°C max, 100-µA, 3-pin SOT-23 series voltage reference 3-SOT-23 -40 to 125
ISL60002 Series Precision 1.25 V 7 mA 0.4 % FGA Voltage Reference - SOT-23-3
ISL60002 Series Precision 2.5 V 7 mA 0.2 % FGA Voltage Reference - SOT-23-3
Descrições
Descrições de Renesas X60003CIG3Z-50T1 fornecidas pelos seus distribuidores.
V-Ref Precision 5V 10mA 3-Pin SOT-23 T/R
Three Terminal Voltage Reference, 1 Output, 5V, CMOS, PDSO3
Surface Mount Lead Free GULL WING RoHS Compliant Series Voltage Reference IC 2.92mm 0.05% 85C 10V
5,000V PRECISION VREF SOT23-3 RoHSconf
IC VREF SERIES PREC 5V SOT-23-3
IC, VOLT REF, 5V, 20ppm/°C , ± 2.5mV, 3-SOT-23; Topology:0; Input Voltage:5.1V to 9V; Reference Voltage:5V; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes