Recom Power RAC03-12SGB
3W AC/DC-Converter 'POWERLINE' 3kV reg; V. In: 85-305; V. Out: 12; mA. Out: 250
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Recom Power RAC03-12SGB.
IHS
Datasheet6 páginas2 anos atrás
Recom Power
TME
Farnell
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+107%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Recom Power RAC03-12SGB fornecidas pelos seus distribuidores.
AC-DC, CONVERTER, 3KV REG, SINGLE OUTPUT, 3W, 12V OUT, RAC03-GB SERIES
Power Supply, Ac-Dc, 12V, 0.25A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:3W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:250Ma; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Recom Power RAC03-12SGB
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 250 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 3 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 230 VAC / Input Voltage Max. V = 305 / Insulation Voltage kV = 3 / Housing Type = Plastic / Termination Type = Pins / Efficiency % = 78 / MTBF h = 100000 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Operating Temperature Max. °C = 80 / Length mm = 37 / Width mm = 24 / Height mm = 15