Panduit PV14-10FN-C
Fork Terminal, #10 Stud Size, 14 AWG, 600 V, Vinyl Insulated, Blue, 100 PK
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panduit PV14-10FN-C.
IHS
Datasheet1 páginas14 anos atrás
Farnell
X-ON
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+72.55%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date1999-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanduitPV14-6FN-M
Fork Terminal vinyl insulated funnel entry 16- 14 AWG 6 stud size narrow tongue bulk package.
InsulKrimp Spade Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 8 (M4)
TE Connectivity2-34167-1
Fork Terminal, #10 Stud Size, 14 AWG, 600 V, Vinyl Insulated, Blue
PanduitPN14-6FN-M
Terminal Narrow Tongue Fork; Nylon-Insulated; 600V; 16 to 14 AWG; No. 6
FORK TERMINAL, VINYL INSULATED, 16 - 14 AWG, #8 STUD SIZE, FUNNEL ENTRY
TE Connectivity32057
TE Connectivity 32057 U Terminal 1.04-2.602mm² Ø3.18mm Blue Insul
Descrições
Descrições de Panduit PV14-10FN-C fornecidas pelos seus distribuidores.
Terminal Narrow Tongue Fork; Vinyl-Insulated; 600V; 16 to 14 AWG; No. 10
Fork Terminal 14-16AWG Copper Blue 23.4mm Tin Bottle
Terminals Fork Term narrow tongue vinyl insu
Panduit Sales Corp ForktermVyl1614Awg#10Studpk100
Pan-Term PV14-10FN-C Loose Piece Termin
CONN SPADE TERM 14-16AWG #10 BLU
TERMINAL, FORK TONGUE, #10, 14AWG, BLU; Product Range:P-FN Series; Wire Size AWG Min:16AWG; Wire Size AWG Max:14AWG; Conductor Area CSA:2.5mm²; Stud Size - Metric:M5; Stud Size - Imperial:#10; Insulator Material:Vinyl 50