Panduit PN10-14R-D
Panduit PN10-14R-D Ring Terminal, Nylon Insulated, 600V, 12-10AWG, 1/4 Stud, Yellow, 500Pcs
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panduit PN10-14R-D.
Master Electronics
Datasheet1 páginas10 anos atrás
Datasheet1 páginashá 0 anos
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
_legacy Avnet
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+340%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2016-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Panduit PN10-14R-D fornecidas pelos seus distribuidores.
Ring Terminal, 1/4 in Stud Size, 10 AWG, 600 V, Nylon Insulated, Yellow, Crimp Termination Only
Panduit Pan-Term Ring Terminal; #12 - 10; 1/4" Stud; Yellow; Nylon; 500 ct.
TERMINAL, RING TONGUE, M6, 10AWG, YEL; Stud Size - Metric: M6; Stud Size - Imperial: 1/4"; Wire Size AWG Max: 10AWG; Conductor Area CSA: 6mm²; Product Range: -; Insulator Colour: Yellow; Insulator Material: Nylon (Polyamide) 13