Panduit HLTP3I-X12
Cable Tie, 12 in L, 3.10 in Max Bundle Dia., Red, Nylon, 40 lb Strength, 10 PK
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panduit HLTP3I-X12.
Electro Sonic
Datasheet1 páginas14 anos atrás
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Introduction Date2023-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
PanduitHLT2I-X2
Panduit Sales Corp Hook & Loop Tie Loop Style 80L (203Mm
PanduitHLTP2I-X12
Cable Tie, 8 in L, 1.90 in Max Bundle Dia., Red, Nylon, 40 lb Strength, 10 PK
PanduitHLT3I-X2
Hook & Loop Tie, Loop Style, 12.0L (305M Rohs Compliant: Yes |Panduit HLT3I-X2
Descrições
Descrições de Panduit HLTP3I-X12 fornecidas pelos seus distribuidores.
Tak-Ty Hook & Loop Cable Tie - Ul Listed 12.0" Length, .50" Width, Intermediate, Loop Style, Maroon Rohs Compliant: Yes |Panduit HLTP3I-X12
Hook And Loop Tie, Plenum Loop Style, 12 Inches Long (305 mm), 0.50 Inch Wide (12.7 mm), Maroon, UL Listed for use in plenum or air handling spaces per NEC, Section 300-22 (C) and (D), adjustable, releasable and reusable multiple times, ideal for applications requiring frequent moves, adds or changes, hook and loop material maintains network data integrity by protecting against over-tensioning of high performance copper and fiber cables, flammability rating - UL94V-2, note - minimum 2 inch overlap required to achieve loop tensile rating.