Panduit CCH38-S10-M0
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .38 (9.7mm) bundle black bulk package.
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panduit CCH38-S10-M0.
Master Electronics
Datasheet1 páginas20 anos atrás
Datasheet192 páginas21 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+17.76%
Peças relacionadas
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle white bulk package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle black bulk package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .50 (12.7mm) bundle black bulk package.
Descrições
Descrições de Panduit CCH38-S10-M0 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.38 in Bundle Dia., Black, 0.77 in L, 1000 PK
Fixed Diameter Clamp. 0.38 Inch (9.7 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Weather Resistant Nylon 6.6. Color is Black.