Panasonic TXS2-L2-4.5V
5MS 5MS 1A 20DB 0.8DB 110V(MAX) 4.5V 2 Form C (dpdt-no, Nc) 289¦¸ 15.6MA 110V@DC DIP
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic TXS2-L2-4.5V.
Upverter
Datasheet10 páginas6 anos atrás
Electro Sonic
Panasonic
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2005-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TXS Series 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT General Purpose Signal Relay
TXS Series General Purpose 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT Signal Relay
RoHS Compliant DC LATCHED DC General Purpose Relay 0.8dB 750Vrms 289Ohm 5ms
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 5VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
5ms 5ms 1A 60V 5V SPDT(1 Form C) 167¦¸ 30mA 125V DIP 12.5mm*7.5mm*10mm
Electromechanical Relay DPDT 1A 5VDC 166.7Ohm Through Hole
Descrições
Descrições de Panasonic TXS2-L2-4.5V fornecidas pelos seus distribuidores.
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V | Panasonic Electronic Components TXS2-L2-4.5V
Electromechanical Relay DPDT 1A 4.5VDC 289Ohm Through Hole
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 0.015A (Coil), 4.5VDC (Coil), 70mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, Random, DC Output
Miniature Power Relay; Series:TXS; Relay Type:Polarized; Coil Voltage VDC Nom:4.5V; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Contact Voltage DC Max:30V; Contact Current DC Max:1A; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:1A ;RoHS Compliant: Yes
SIGNAL RELAY, DPDT, 4.5VDC, 1A, THD; Coi; SIGNAL RELAY, DPDT, 4.5VDC, 1A, THD; Coil Type:DC; Contact Configuration:DPDT; Contact Current Max:1A; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:4.5V; Coil Current:15.6mA; Coil Resistance:289ohm; Coil Power Cont:70mW