Panasonic HL1-H-DC110V
Relay Gen Purpose SPDT 15A 110V
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic HL1-H-DC110V.
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
Peças relacionadas
HL Series 15A SPDT 120VAC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicHL1-H-AC115V
Power Relay 115VAC 15A SPDT(27.2x20.8x41.75)mm Socket
PanasonicHL1-H-DC48V
Power Relay 48VDC 15A SPDT(27.2x20.8x41.75)mm Socket
TE Connectivity1393240-6
Power Relay 115VAC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
TE ConnectivityRTD14615
Electromechanical Relay SPDT 16A 115VAC 8.1KOhm Through Hole
TE ConnectivityRTB14615
Electromechanical Relay 115VAC 8.1KOhm 12A SPDT (29x12.7x15.7)mm THT Power Relay
Descrições
Descrições de Panasonic HL1-H-DC110V fornecidas pelos seus distribuidores.
HL1 Relay (Plug-in) discontinued
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.01A (Coil), 110VDC (Coil), 1000mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount