Panasonic ERJPA3F27R0V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJPA3F27R0V.
Newark
Datasheet8 páginas11 anos atrás
Datasheet6 páginas8 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
TME
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F27R0V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F24R9V
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F25R5V
Res Thick Film 0603 25.5 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJPA3F27R0V fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.25W 1/4W 27Ohm ±100ppm/C
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 27 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 27OHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA3F27R0V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 27OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 27R
Panasonic ERJPA3F27R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 27R, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tole