Panasonic ERJPA3F2702V
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJPA3F2702V.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet8 páginas11 anos atrás
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Peças relacionadas
TE ConnectivityCRGH0603F27K
Res High Power Thick Film 0603 27k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 27000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJPA3F2432V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 24.3k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F2432V
Res Thick Film 0603 24.3K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJPA3F2702V fornecidas pelos seus distribuidores.
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 27kOhm 0.25W 1/4W
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 0603 / 1% / 27,000
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 27KOHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 0603 27Kohm 1% Anti-Surge AEC-Q200
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA3F2702V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 27KOHM
Panasonic ERJPA3F2702V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 27K, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol