Panasonic ERJP03F1783V
Res Thick Film 0603 178K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJP03F1783V.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-PA3F1783V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 178k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F1803V
Res Thick Film 0603 180K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F1693V
Res Thick Film 0603 169K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F180K
Res High Power Thick Film 0603 180k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJP03F1783V fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 178 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1783V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 178000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Panasonic ERJP03F1783V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 178 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F1783V
RES, 178K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 178kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 178 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603