Panasonic ERJB1CFR02U
Res Thick Film 1020 0.02 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJB1CFR02U.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Newark
Farnell
Master Electronics
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.22%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
RCWE-1020 .02 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor, Wraparound
Descrições
Descrições de Panasonic ERJB1CFR02U fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.02ohm, 200V, 1% +/-Tol, 0,350ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.02ohms 1% Tol AEC-Q200
High Power Chip Res, 2010 , 1% 022ohm 7 inch reel,
Panasonic ERJB1CFR02U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R02, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.02ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device; Resistor Terminals: Wraparound; Voltage Rating: 200V