Panasonic ERJ8ENF2260V
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ8ENF2260V.
Future Electronics
Datasheet3 páginas9 anos atrás
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07226RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 226Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 226ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 226ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF2200V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07220RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ8ENF2260V fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 2; Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 226ohm, 7 inch reel
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 226Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 226ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF2260V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 226R, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:226ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound