Panasonic ERJ6ENF5362V
Res Thick Film 0805 53.6K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ6ENF5362V.
Future Electronics
Datasheet3 páginas9 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805FR-0753K6L
Res Thick Film 0805 53.6K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 53.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 53600ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6ENF4872V
Res Thick Film 0805 48.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 51K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ6ENF5362V fornecidas pelos seus distribuidores.
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 53.6kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 53.6 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF5362V
RESISTOR, THICK FILM, RES 53.6 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,CUT TAPE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 53600ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 53.6kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 53600 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0805 53.6Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ6ENF5362V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.2 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 53.6 kOhm
RESISTOR, THICK, 53.6K, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:53.6kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound