Panasonic ERJ3GEYJ1R8V
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ3GEYJ1R8V.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Panasonic
Farnell
Master Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+130%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Símbolo
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1.8ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-071R8L
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
100mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±400ppm/℃ 1.8Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-071R8L
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-071R91L
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±200ppm/℃ 1.91Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ3GEYJ1R8V fornecidas pelos seus distribuidores.
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5% 1.8ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.8ohm, 75V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 1.8Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 1.8 Ohm, 100 Mw, 5%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3GEYJ1R8V
Thick Film Chip Resistor, 1.8 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
RESISTOR 1.8 OHM 1/10W 5% 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.8Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ1R8V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 0603, 1R8 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:1.8ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD