Panasonic ERJ3EKF5112V
Res Thick Film 0603 51.1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ3EKF5112V.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 51.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0751K1L
SMD Chip Resistor, 51.1 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 51.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Smd 51.1K Ohm 1% 1/10W 0603 |Vishay CRCW060351K1FKEB
Yageo GroupAC0603FR-0751K1L
Yageo GroupRC0603FR-1051K1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 51100ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ3EKF5112V fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0603 51.1k Ohm 1% 1/10 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 51.1kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 51.1 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 51.1 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Precision Thick Film Chip Resistor, 51100 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF5112V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 51.1 kOhm
RESISTOR, 0603, 51K1 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:51.1kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD