Panasonic ERJ3EKF3652V
Res Thick Film 0603 36.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ3EKF3652V.
Future Electronics
Datasheet3 páginas9 anos atrás
Datasheet3 páginas15 anos atrás
Datasheet6 páginas17 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Peças relacionadas
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 36.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0736K5L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 36.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0736K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-1336K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 36.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 39kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ3EKF3652V fornecidas pelos seus distribuidores.
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 36.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 36.5kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 36.5 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 36.5 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Precision Thick Film Chip Resistor, 36500 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
THICK FILM CHIP RESISTOR, 0603 <CA
Panasonic ERJ3EKF3652V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 36.5 kOhm
RESISTOR, 0603, 36K5 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:36.5kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD