Panasonic ERJ-PA3F27R4V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 27.4 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-PA3F27R4V.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Burklin Elektronik
Peças relacionadas
PanasonicERJ-PA3F30R1V
Res Thick Film 0603 30.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-PA3F27R4V fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 27.4 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJPA3F27R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 27.4 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 27.4OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 27R4
Panasonic ERJPA3F27R4V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 27R4, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27.4ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%