Panasonic ERJ-PA3F1070V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 107ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-PA3F1070V.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Panasonic
element14 APAC
Farnell
Burklin Elektronik
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
Peças relacionadas
TE ConnectivityCRGH0603F100R
Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJPA3F97R6V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 97.6 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F1050V
Res Thick Film 0603 105 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F1150V
Res Thick Film 0603 115 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-PA3F1070V fornecidas pelos seus distribuidores.
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 107 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F1070V
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 107R
Panasonic ERJPA3F1070V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 107R, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 107ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%;