Panasonic ERJ-P03F2372V
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-P03F2372V.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Panasonic
element14 APAC
Peças relacionadas
PanasonicERJ-PA3F2372V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 23.7k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F2492V
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F2212V
Res Thick Film 0603 22.1K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 22.1K Ohm 1% 0.33W(1/3W) 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-P03F2372V fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 23.7 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F2372V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 23700 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 23700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 23.7 KOHM 1% 1/5W 0603
RES, 23K7, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM
Panasonic ERJP03F2372V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 23K7, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 23.7kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T