Panasonic ERJ-6GEYJ241V
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-6GEYJ241V.
Panasonic
Datasheet0 páginashá 0 anos
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Newark
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+76.69%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-6GEYJ241V fornecidas pelos seus distribuidores.
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 240Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 240ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;240ohm
Panasonic ERJ6GEYJ241V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Resistance technical notation: 240R Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 240 Ohm
RES, 240R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 240ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor E; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 240R, 5%, 0.125W, 0805, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:240Ohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ241V