Panasonic ERJ-6GEYJ225V
Res Thick Film 0805 2.2M Ohm 5% 0.125W(1/8W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-6GEYJ225V.
Panasonic
Datasheet0 páginashá 0 anos
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendência de 3 meses:
+9.45%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2200000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-072M2L
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.2MOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 2.2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.2MOhm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRC0805JR-132M2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2200000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP1622818-2
Res Thick Film 0805 2.2M Ohm 5% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-6GEYJ225V fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor;Thick Film;Res 2.2 Megohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2200000ohm, 150V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 2200000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.2MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ6GEYJ225V - General Purpose Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 2.2 Mohm, 125 Mw, - 5%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ225V
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Resistance technical notation: 2M2 Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 2.2 MOhm
RES, 2M2, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2.2Mohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance T