Panasonic ERJ-2RKD15R0X
Res Thick Film 0402 15 Ohm 0.5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-2RKD15R0X.
IHS
Datasheet8 páginas5 anos atrás
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERA-2AKD150X
Res Thin Film 0402 15 Ohm 0.5% 0.063W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402FR-0715RL
Res Thick Film 0402 15 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 15Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-0715RL
RC Series 0402 0.063 W 15 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityCRG0402F15R
Res Thick Film 0402 15 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 15 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-2RKD15R0X fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
THICK FILM CHIP RES, 0402, 1/16W 0.5% / 7 INCH REEL 0.5% 15OHM
Thick Film Resistors - SMD 0402 Resistor 0.5% 100ppm 15Ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 15ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Precision Thick Film Chip Resistor, 15 ½, 0.5 %, 0.063 W
Panasonic SCT
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 15 Ohm, 63 Mw, - 0.5%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ2RKD15R0X
Panasonic ERJ2RKD15R0X - General Purpose Chip Resistors
RES, 15R, 0.5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: ERJ2R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tole