Panasonic ERJ-1TRQJR82U
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-1TRQJR82U.
Panasonic
Datasheet4 páginas9 anos atrás
Farnell
element14 APAC
Newark
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.04%
Peças relacionadas
Yageo GroupRL2512JK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-1622825-6
0.82 Ohm 5% 1 W ±200ppm/°C Thick Film Current Sense Resistor - 2512
TE Connectivity / AMP5-1622825-2
Yageo GroupRL2512FK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TRQFR82U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.82ohm, 0.9055V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-1TRQJR82U fornecidas pelos seus distribuidores.
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 5% 0.82 OHM,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.82ohm, 0.9055V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 820mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQJR82U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R82, 5%, 1 W, 2512; Resistance: 0.82ohm; Product Range: ERJ1TR Series; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperatu